שיפוץ בחורף איך כדאי או נכון לתכנן שיפוץ לחורף?

כידוע בענף השיפוצים יש תקופות עיקריות של "פיקים" אפשר לומר. שבתקופה זו תהליך השיפוץ הוא קריטי ללקוח ולכן העומס על הקבלנים והלחץ שלהם עמוס והזמנים הם: לקראת החגים וחודשי הקיץ.
בחורף, האופציות שונות ולרוב האנשים בשגרה רגועה יותר מהבית לעבודה ולא בפרויקטים גדולים לכן החורף עונה מעולה לשיפוצים ממגוון סיבות. ובכתבה הבאה נרחיב על כך.

לפני הכל ניתן עבורכם את חמשת הסיבות העיקריות מדוע כדאי לשפץ בתים בחורף:

נשמח לעמוד לרשותכם לכל שאלה:

אנשי מקצועי זמינים יותר או במילה אחת -זמינות: כמו שציינו בתקציר המאמר העומס והלחץ על אנשי השיפוץ והקבלנים נמצא יותר בקיץ בימים החמים בתקופות שלקראת החגים הרי זהו תקופה של חידוש והתחלה.
לכן בחורף הקבלנים והשיפוצניקים רגועים יותר, נינוחים יותר והרבה פחות עמוסים. מעבר לעומס זה יגרום לכך שתקבלו שירות טוב בהרבה כי אתם יכולים להיות עיקר העבודה שלהם בזמן זה.

מחיר אטרקטיבי: יתרון זה לחלוטין הולך יד ביד עם המחיר – בגלל שעומס העבודה נמצא בעיקר בקיץ, בחורף הביקוש צונח.
לכן הספקים הקבלנים והשיפוצניקים ישמחו לעבוד ובגלל שהביקוש בתקופה זו קטנה יותר גם המחיר יהיה טוב יותר עבורכם וזול משמעותית משיפוץ בקיץ בתקופת העומס אצל מקבלי העבודה.
מחקרים מראים וזה מוכח! שבחורף ניתן לחסוך עד כ-20% ברכישת אביזרים וחומרים לשיפוץ הבית והם זולים בהרבה מאותם חומרים בתקופת הלחץ בקיץ.

נחת בבחירות: בחורף בימים קרים אנשים אוהבים לשבת בבית עם החימום ולא להתרוצץ בחוץ בקור ו/או בגשם דבר שגורם לאלומות התצוגה להיות ריקים יותר ולכם לבחור את הריהוט והדברים שאתם צריכים לבית בנחת ורוגע בלי עומס ולחץ, וגם שירות טוב יותר.
(אנחנו לא מתחייבים על כך אבל במקומות מסוימים בתקופות אלו גם זמן האספקה מהר הרבה יותר מתקופת העומס והלחץ שיש בקיץ.)

תוצאות בלייב: במידה וערכתם שיפוץ בקיץ תצטרכו להמתין עד לעונת הגשמים והחורף בשביל לראות שהשיפוץ עבר כשורה ואין רטיבויות או נזילות במהלך הגשם,
כאשר אתם משפצים בחורף התוצאות בלייב ותוכלו לראות זאת מיידית.

מגורים זולים יותר: במידה ואתם ערוכים שיפוץ מסיבי ויסודי ברמה שאתם צריכים לעזוב את הבית לתקופת השיפוץ דעו לכם שהחורף לרוב מביא עמו אופציות מגורים זולות יותר ומגורים חלופיים במחירים טיפה יותר אטרקטיביים מהקיץ.

עשה ואל תעשה:

נכון, המלצנו לשפץ בחורף שכן רשמנו את היתרונות הרבים בשיפוץ בתקופה זו אבל כמו יתרונות יש גם חסרונות. בחורף לא תוכלו לשפץ את כל מה שתרצו ויש דברים שלא ניתן לעשות בתקופת הגשמים.

בשורות הבאות נרשום איזה סוגי שיפוצים אכן מתאימים לחורף ואיזה לא.

שיפוצים שניתן לעשות בחורף:

בגדול נאמר זאת כך בחורף ניתן לעשות את כל שיפוצי פנים הבית. אם נפשט זאת לאזורי הבית תוכלו לשפץ את המטבח, סלון, פינת אוכל, חדרים, קירות פנים, ריצוף, חדרי רחצה, עבודות חשמל וגם צבע של כל הבית.

שיפוצים שלא ניתן לעשות בחורף:

כמובן ששיפוצי חוץ הבית מאוד בעייתיים ואף לא מומלצים בתקופת החורף לדוגמא שיפוץ הגג או עבודות איטום בגג או מחוץ לבית פחות מתאימים געת בטח בימים גשומים.

לגרים בבניין לדוגמא לא היינו ממליצים לשפץ את המרפסת בתקופת החורף והגשמים, ולגרים בבתים פרטיים לא היינו ממליצים להתחיל
תהליך של שיפוץ בחצר או בגינה בימים אלה – זה כמעט בלתי אפשי בימות החורף.

נקצר זאת עבורכם: שיפוצים חיצוניים עדיף לדחות לקיץ או לימים שאתם בטוחים בכך שלא צפוי לרדת בהם גשם או רוחות קיצוניות.
בחורף התמקדו ותעבדו על שיפוץ פנים הבית – בתוך הבית תוכלו לעשות כל העולה על רוחכם.

ואם נסכם את כל המאמר נוכל לומר שאם אתם מעוניינים בשיפוץ ביתי בהחלט כדאי ואף מומלץ לעשות זאת בתקופת החורף! היתרונות רבים.

מקווים שהצלחנו להעביר לכם את המידע החשוב, אנחנו זמינים לכם לשאלות כאן באתר, בכתובת המייל ובטלפון.
הרבה הצלחה במהלך השיפוצים בבית שלכם! אם אתם לקראת התהליך וצריכים ייעוץ וליווי של אדריכלית מנוסה, אני כאן בשבילכם. נתראה במאמר הבא
🙂

אלישבע קובי – אדריכלות ועיצוב פנים.

שיתוף פוסט

פתיחת שיחה
שליחת הודעה מהירה
היי,
איך אפשר לעזור לך?

     מתנה!     

במיוחד עבורכם  - צ'ק ליסט למשפץ הטרי, מתחילים בתהליך שיפוץ? כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול!

בלחיצה על הכפתור הנני מאשר/ת קבלת דיוורים

דילוג לתוכן