חידוש ושיפוץ הבית לקראת הפסח

מעצבת פנים מומלצת לחידוש ושיפוץ הבית לקראת הפסח

חג הפסח מתקרב ועמו הקניות, הבישולים והניקיונות המשתמעים מכך. גם אם ערב החג צפוי להתקיים בביתך וגם אם לא, הרי שפסח ובכלל האביב מביאים עמם רוח של התעוררות והתחדשות.

הרצון לפתוח במסכת שיפוצים ושדרוגים לבית, שעד עכשיו אוחסן במגירה צדדית במחשבות, מרים ראש ועמו הצורך לשחרר מכל מה שנצבר במהלך השנה וכבר לא תורם לך. ואין זה פלא. פסח כורך בין חירות, שינוי והתחדשות פנימיים, לבין אלו המתרחשים עם בואו של האביב. אחרי חודשי החורף שבהם הבית מסוגר והאנרגיות נשמרות, מזג האוויר המשתנה קורא לתנועה מחודשת קדימה.

נשמח לעמוד לרשותכם לכל שאלה:

מתי בפעם האחרונה שאלת את עצמך את השאלות החשובות?

שיפוץ כולל או חלקי, חידוש דרמטי או נקודתי, כל אחד מאלו יכניס את רוח האביב וההתחדשות לביתך. אז מאיפה מתחילים את המהלך? זה הזמן לשאול כמה שאלות חשובות, שעל חלקן לא בטוח שהתעכבת עד כה.

כמה אנשים גרים בבית? מהי חלוקת החדרים והאם הגיע הזמן לשנותה? אילו רהיטים ואביזרים יכולים להקל על חייך ואילו מייצרים עומס ובלגאן מיותרים? מה סגנון החיים שברצונך שהבית שלך יספק לך? וממה ברצונך להימנע?

בעזרת שאלות אלו ונוספות ניתן להתחיל ולהרכיב את אבני הדרך לבית התפור בדיוק למידותיך.

לשחרר את הישן ולייצר מקום לחדש

לפני רכישת פתרונות אחסון שבהם ניתן להטמין ולהסתיר את כל הבלגן שנצבר בשנה האחרונה, כדאי לקחת רגע או שניים ולהיפרד מכל מה שאינו בעל ערך רגשי או פרקטי. זו הזדמנות נהדרת לתרום בגדים, למפות ניירת, לעשות סדר בארונות המטבח ולהתנקות מציוד רב שתפס מקום בבית.

לאחר ניקיון שכזה, האפשרויות הטמונות במרחב הבית מתחדדות וניתן לחסוך רכישות מיותרות העונות על צורך שאיננו מהותי לחיי הבית. כמובן, פתרונות אחסון יכולים להיות נהדרים, להצניע אביזרים הכרחיים שאינם אסתטיים ולייצר שקט בעיניים, אך אין סיבה להשתמש בהם כמחסן לציוד מיותר.

המקום הרב שיתפנה יאפשר מחשבה מחודשת על חלוקת החללים בבית ויתכן מאוד שיפתח אפשרויות חדשות שאינן זמינות כרגע. כמו כן, התהליך המזכך של ניקיון ופרידה מהבלגן שנצבר, יאפשרו את היציאה לתהליך מדויק של עיצוב הבית כך שיתאים בדיוק לצרכיך ולטעמך.

על מנת לרענן ולהתחדש – לא תמיד צריך להתחיל מאפס

תאורה, פריטים ייחודיים, דגשים של צבע, שימוש בחומרים לא שגרתיים, כל אלו יכולים לחדש את ביתך גם בלי לשבור קירות ולהחליף את כל תכולתו. בית ריק לחלוטין או עמוס כל טוב, בכל אחד מהמקרים האפשרויות רבות ומגוונות.

כך למשל, גופי תאורה מעוצבים נותנים אפקט אחר לחלוטין מאלו הסטנדרטיים ובעזרת משחקי תאורה ניתן לייצר חללים שונים במרחב ואווירה משתנה בהתאם לאופי החדר.

אפשרות נוספת היא שימוש בצבע דרמטי, אשר גם כאשר הוא מוגבל לשטח קטן יכול למשוך את העין למקומות הנכונים.

המשמעות היא שניתן בהחלט לשמור על אופיו של הבית – ועם זאת להתחדש ולהתאימו עוד יותר להעדפותיך ולצרכי משפחתך, לדייק את המרחב ולהתחיל את האביב ברוח שינוי והתחדשות.

כיצד לתכנן תקציב שלוקח הכול בחשבון

למרבה הצער, חריגה מהתקציב המתוכנן היא עניין שחוזר על עצמו במקרים רבים של חידוש ושיפוץ הבית. ניסיון כזה עלול להרתיע ולמנוע שיפוצים ושינויים שונים, גם במקרים שבהם הגיע הזמן להוציאם לפועל. החכמה היא לבנות את התקציב בצורה מודעת, וכך בבוא הזמן יהיה כמה שפחות הפתעות.

ראשית, יש להבין מה היקף השיפוץ הרצוי. האם יש צורך ואפשרות לתוספת בנייה הכרוכה בקבלת אישורים, או שהכיוון הוא נקודתי ועיצובי? לכל מקרה יש להיערך אחרת כך שלא יצוצו הפתעות לאורך הדרך.

חשוב למפות את מוקדי השיפוץ העיקריים ולפרוט אותם לפרטים קטנים. בחידוש חדר רחצה, למשל, יש להביא בחשבון את התאורה שעשויה לעשות את כל ההבדל ואת האביזרים השונים שהופכים את חדר הרחצה מעוד חדר בבית למרחב של רגיעה.

הניסיון הוא זה שעושה את ההבדל

מובן שקשה לתכנן מראש כאשר לא לגמרי ברור מה היקף השיפוץ הרצוי, מהם חומרי הגלם המומלצים לכל מטרה, אילו אפשרויות עיצוביות חדשות קיימות כיום ועשויות להתאים לביתך. וכאמור, על אף הרצון לגשת למשימה, לא תמיד ברור מהיכן כדאי להתחיל. תכנון תקציב, הבנת צרכיך וצרכי משפחתך, קריאה נכונה של המרחב והאפשרויות הטמונות בו, כל אלו יכולים לקדמך אל עבר בית חלומותיך, אך עלולים גם לעכבך.

מעצבת פנים מומלצת תעזור לך לרתום את הרצון בהתחדשות ליצירת חזון מדויק לך ולביתך וליישמו בדרך הנכונה ביותר, תוך התחשבות בתקציב ובאפשרויות הטמונות במבנה. ובדיוק לשם כך אני מזמינה אותך לשיחת יעוץ ללא עלות, שבמסגרתה נוכל להתחיל ולפרוט, למפות, לתכנן ולחלום את ביתך החדש.

מעצבת פנים לחידוש ושיפוץ לקראת הפסח

בוא ואראה לך את הדרך ...לחידוש ושיפוץ הבית לקראת פסח צור קשר

שיתוף פוסט

עיצוב פנים אלישבע יעקובי | אדריכלות אלישבע יעקובי - אלישבע יעקובי

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

פתיחת שיחה
שליחת הודעה מהירה
היי,
איך אפשר לעזור לך?

     מתנה!     

במיוחד עבורכם  - צ'ק ליסט למשפץ הטרי, מתחילים בתהליך שיפוץ? כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול!

בלחיצה על הכפתור הנני מאשר/ת קבלת דיוורים

דילוג לתוכן