חוזרים ללימודים – טיפים לעיצוב חדר ילדים מוצלח!

בתור מעצבת פנים אחד מהדברים שהכי כיפים ומהנים בעשיה היא עיצוב חדר ילדים בבית פרטי, השילוב של הרעיונות שלי בתור מעצבת פנים בשילוב הרעיונות של הלקוחות והדמיון המגניב של הילדים הופך את התהליך לכיפי ומהנה.

לקראת שנת הלימודים שתחל בקרוב במאמר הבא אספתי עבורכם מספר טיפים לעיצוב חדר ילדים בצורה נכונה.

נשמח לעמוד לרשותכם לכל שאלה:

הדבר הראשון שצריך לדעת וזה הדבר החשוב שצריך להוביל אותנו בעת עיצוב חדר ילדים שמותאם ללימודים – החדר חייב להיות מסודר ומזמין!

כזה שייעשה לילדכם חשק לארח בו חברים ובמקביל יהיה נעים לשהות בו לבד לצורך העניין בעת הכנת שיעורים ואו למידה למבחן.

אחד מהדברים הראשונים והבסייסים שגורמים לכך זה בחירת צבעים מדויקת ונכונה. צבעים שיוצרים רוגע ושלווה ובמקביל לא משעמם או גנרי דוגמא: לבן.

תזכרו תמיד חדר הילדים הוא קודש הקודשים עבור ילדכם, שם הם שוהים ומבלים את רוב שעות היום, לימודים, משחקים ושינה. חשוב שיהיה להם נוח ונעים.

אז תרשמו לכם טיפ מספר 1: בחירת צבעים נכונה.

דבר שני שצריך להתמקד בו הוא "אזור הלימודים", אזור מסוים בחדר שכל כולו מוקדש ללימודים להכנת שיעורי בית, ללמידה למבחנים או עבודות כיתה.

חייב שאזור זה יהיה אזור שהילד אוהב ומתחבר אליו כי בתור הורים אנחנו רוצים שהילד ישקיע ללמוד כמה שיותר ולכן חשוב שיהיו לו נוח. שתפו אותו בתהליך, תנו לבחור יחד איתכם את הדברים שיוצבו בחדר, ככה הוא ירגיש מחובר ונוח יותר באזור הלימודים.

טיפ מספר 2: שתפו את הילד בתהליך עיצוב 'אזור הלימודים', הקשיבו לקולו.

בהמשך ל'אזור הלימודים' מומלץ לחלק את החדר ל'אזורים' על מנת להפריד משחקים ולימודים. אנחנו לא רוצים שבזמן שילדכם לומד יהיו גירויים בהישג יד שיכולים להוציא אותו מריכוז או לגרום לו לעבור באמצע הלימודים למשחקים.

לכן חשוב להגדיר 'אזורים' שיש ביניהם מרחק על מנת שלא יהיה בהישג היד דברים העלולים להסיח את הדעת. ניתן לעשות 'בידול' בין אזורים בעזרת הנחת שטיח או ספה לדוגמא וזהו אזור שמיועד לחברים ומשחקים.

טיפ מספר 3: הגדרת אזורים ברורים בחדר.

דבר נוסף שחשוב מאוד לעשות בצורה מדויקת זה בחירת רהיטים נכונה. בחירת שולחן עבודה נכון ומותאם לילדכם, המלצה שלנו זה לבחור יחד עם ילדכם ולדמיין יחד היכן יראו כל הדברים ואיך זה ייראה – זכרו שיתוף הילד בתהליך תמיד יגרום להרגשה של חיבה מיוחדת ודרייב מסויים לשהות בו. עוד דבר שאסור להקל ראש זהו כסא לימודים, זה רהיט סופר חשוב שמעבר לישיבה ללימודים אחראי גם שמירת בריאות הגב והרגליים בזמן למידה, לכן מומלץ לבחור כסא בריא וטוב שמותאם לילדכם.

מעבר לכסא ושולחן עבודה ישנו את עניין האחסון. לילדים יש ספרים, מחברות וקלסרים, הדברים צריכים להיות מסודרים וממוקמים בצורה נכונה וטובה גם למען הסדר של החדר שדברים יישמרו כמו שצריך וגם למען הסדר בעין של הילד, יש ילדים שבלאגן יכול להוציא אותם מריכוז, לכן התאימו את האחסון בצורה טובה לכמות הדברים שצריך לאחסן בחדר.

טיפ מספר 4: בחירת רהיטים נכונה.

אחרי שעברנו על הדברים שנמצאים על הרצפה נעבור אל החלק העליון של החדר, התאורה. בחדר ילדים צריך להיות כשלושה מקורות אור ולכולם תפקידים חשובים ושונים. 1. תאורת לעבודה – תאורה הנמצאת על שולחן עבודה שחשובה מאוד ללמידה קריאה והכנת שיעורי בית. 2. אור טבעי – אור המגיע אל החדר מהחלון ומחוץ לבית. 3. מנורת לילה – מקור אור לקריאה בלילה ליד המיטה, מומלץ להשתמש באור שאפשר לעמעמם את התאורה שנמצאת בהישג יד ליד המיטה למען נוחות הילד.

טיפ מספר 5: בחירת תאורה נכונה.

מעוניינים להתייעץ בנוגע לעיצוב חדר ילדים נכון? פנו אלינו ונענה לכל שאלה.
אלישבע קובי – אדריכלות ועיצוב פנים

שיתוף פוסט

פתיחת שיחה
שליחת הודעה מהירה
היי,
איך אפשר לעזור לך?

     מתנה!     

במיוחד עבורכם  - צ'ק ליסט למשפץ הטרי, מתחילים בתהליך שיפוץ? כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול!

בלחיצה על הכפתור הנני מאשר/ת קבלת דיוורים

דילוג לתוכן